Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, pracuje w Katedrze Zarządzania Innowacjami Organizacyjnymi, w Pracowni Metod i Technik Zarządzania na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Absolwentka Wydziału Zarządzania UTP w Bydgoszczy oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Łączy wiedzę akademicką z praktycznymi umiejętnościami, które zdobywała w biznesie oraz doświadczeniem uzyskanym podczas zagranicznych pobytów badawczych. Pracowała w korporacjach Alcatel-Lucent i w Nokii, przygotowując projekty dla klientów, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki. Wyróżniona Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla najlepszych studentów, Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia naukowe. Jest także laureatką programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant” i innych nagród. Odbyła staże naukowe oraz prowadziła badania w wielu zagranicznych ośrodkach naukowych, m.in. w: Antwerp Management School i University of Antwerp w Belgii, Laurea University of Applied Sciences w Finlandii, ISCTE Business School w Portugalii, University of Westminster w Wielkiej Brytanii, oraz Delaware State University w Stanach Zjednoczonych. Brała aktywny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach. Autorka publikacji naukowych z obszaru przedsiębiorczości akademickiej, samozatrudnienia, rynku pracy, zakładania nowych przedsiębiorstw typu start-up i ich znaczenia dla gospodarki, roli otoczenia biznesu we wspieraniu przedsiębiorczości i innowacyjności. Specjalizuje się w zakresie innowacji i przedsiębiorczości akademickiej, oraz w obszarze metod badań operacyjnych, w tym wsparcia i optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych. Promotorka i recenzentka prac licencjackich i inżynierskich. Członek Rady Naukowej dyscypliny WZ PBŚ, Członek Wydziałowego Zespołu ds. Promocji Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej, oraz Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości (SOOIP) w Polsce. Jako członek SOOIP aktywnie uczestniczy w pracach dwóch Zespołów Eksperckich: Zespole ds. Badań nad Innowacyjnością i Przedsiębiorczością oraz Zespole ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju IOB.
Doświadczenie zawodowe:
- 2019-obecnie – Adiunkt, Katedra Zarządzania Innowacjami Organizacyjnymi, Wydział Zarządzania, Politechnika Bydgoska
- 2018-2019 – Młodszy kontroler kosztów (Impresa Pizzarotti & C. S.p.A.)
- 2016-2017 – Services Tendering Engineer w zespole Rozwoju Biznesu i Wsparcia Sprzedaży (Nokia)
- 2015-2016 – Commercial Support Engineer (Alcatel-Lucent)
- 2015 – Specjalista do spraw ofert dotyczących utrzymania sprzętu telekomunikacyjnego (Alcatel-Lucent)
- 2013-2015 – Młodszy specjalista do spraw ofert dotyczących utrzymania sprzętu telekomunikacyjnego (Alcatel-Lucent)
- 2013 – Młodszy specjalista w zespole Procedur i Departamencie Analiz Komercyjnych (Bank Spółdzielczy w Koronowie)
Działalność organizacyjna:
- Członek Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o zarządzaniu i jakości Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej
- Członek Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej
- Członek Wydziałowego Zespołu ds. Promocji Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej
- Członek Zespołu ds. Opracowania Rekomendacji i Wytycznych w Zakresie Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy
- Członek zwyczajny Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
- Członek 2 Zespołów Eksperckich: Zespołu ds. Badań nad Innowacyjnością i Przedsiębiorczością oraz Zespołu ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju IOB, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
- Laureatka Konkursu w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Diamentowy Grant”. Grant badawczy w kwocie dofinansowania blisko 168 tys. zł z obszaru naukowego (wg OECD): Nauki Społeczne/Ekonomia i biznes/ Biznes i zarządzanie, na prowadzenie badań naukowych nt. Ogólnopolskie Obserwatorium Przedsiębiorczości Akademickiej jako efektywne narzędzie aktywizacji studentów i absolwentów uczelni wyższych w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, 2013-2018 r.
- przedsiębiorczość a innowacyjność i konkurencyjność,
- przedsiębiorczość akademicka,
- tworzenie nowoczesnych form przedsiębiorczości,
- rozwój ośrodków innowacji i przedsiębiorczości,
- rola otoczenia biznesu we wspieraniu przedsiębiorczości i innowacyjności gospodarki,
- wpływ edukacji przedsiębiorczej na rozwój społeczno gospodarczy,
- kierunki rozwoju edukacji w zakresie przedsiębiorczości w szkołach wyższych,
- firmy typu start-up i ich znaczenie dla gospodarki,
- rozwój innowacyjności przedsiębiorstw i regionu,
- infrastruktura innowacji i transferu technologii,
- zarządzanie i rozwój firmami sektora MŚP,
- polityka innowacyjna wobec MŚP,
- system wsparcia, obejmujący: programy i instytucje wspierające transfer technologii oraz rozwój początkowych faz rozwoju firmy,
- współpraca między sferą nauki a biznesem,
- przedsiębiorczość międzynarodowa,
- metody badań operacyjnych, wsparcie i optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych.
Wykształcenie:
2018 - doktor nauk ekonomicznych, dziedzina: nauki ekonomiczne, dyscyplina: nauki o zarządzaniu, specjalność: innowacje i przedsiębiorczość, instytucja: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Katedra Doskonałości Biznesowej. Studia doktoranckie ukończyła w dwa lata (10.2016 - 11.2018). Tytuł pracy doktorskiej: „Przedsiębiorczość akademicka w Polsce”, dysertacja doktorska na podstawie opinii recenzentów oraz przebiegu obrony, została uznana przez Radę Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako wyróżniająca.
Udział w projektach badawczych:
- 2013-2018: Kierownik i główny wykonawca projektu pt. „Ogólnopolskie Obserwatorium Przedsiębiorczości Akademickiej jako efektywne narzędzie aktywizacji studentów i absolwentów uczelni wyższych w zakresie podejmowania działalności gospodarczej”, projekt Nr DI2012 021042, grant badawczy na kwotę blisko 168 tys. zł finansowany ze środków budżetowych na naukę w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Diamentowy Grant”
- 2012: Współorganizatorka projektu pt. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) – perspektywą przyszłości", udział w organizacji warsztatów i konferencji naukowej. Projekt rozpoczął cykl wydarzeń związanych z CSR i był częścią promocji dobrych praktyk z udziałem przedstawicieli firm wdrażających CSR w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach projektu zorganizowano 4 warsztaty dla 80 studentów oraz konferencję naukową.
Lista publikacji dostępna w: Bibliografia publikacji pracowników Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich
(po przejściu należy skorzystać z wyszukiwarki)