ProNatura partnerem Politechniki Bydgoskiej
29 czerwca 2022

ProNatura dołącza do grona partnerów Politechniki Bydgoskiej.

Spółka zajmująca się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, będzie patronem specjalności „Zarządzanie recyklingiem” na jednym z kierunków studiów oferowanych przez Uczelnię. Umowa między Politechniką a MKUO ProNatura Sp. z o. o. podpisana została 28 czerwca 2022 roku.

Współpraca dotyczyć będzie m.in. przeprowadzania praktyk studenckich, wizyt studyjnych i zajęć dydaktycznych na terenie instalacji bydgoskiej ProNatury czy realizacji prac dyplomowych związanych z działalnością firmy. Miejska spółka będzie także partnerem merytorycznym specjalności „Zarządzanie recyklingiem” na kierunku „Zarządzanie i Inżynieria Produkcji”, realizowanym na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej. W planach jest także współpraca przy studiach podyplomowych na kierunku „Gospodarka Odpadami.”

- Jako Politechnika stawiamy na współpracę z praktykami w procesie kształcenia przyszłych inżynierów. Do grona partnerów, dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi studentami, dołącza dynamicznie rozwijająca się spółką ProNatura, inwestująca w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w gospodarce odpadami – mówi prof. Marek Adamski, Rektor PBŚ.