Kolejne, wyjątkowe spotkanie w Krakowskim Parku Technologicznym
16 października 2024

W dniu 8 października 2024 r. w godzinach 11:00-13:00 w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się kolejne spotkanie w ramach startupowego Tour de Pologne, zorganizowane przez Fundację Startup Poland. Wydarzenie to stanowiło część przygotowań do publikacji jubileuszowego, 10. raportu "Polskie Startupy". W spotkaniu wzięli udział startupowcy, przedstawiciele środowisk akademickich i samorządowych oraz inwestorzy, którzy rozmawiali o najważniejszych kwestiach dotyczących młodych przedsiębiorców. Dyskusja skupiła się na kluczowych kwestiach dla młodych przedsiębiorców – jak wspierać ich w obliczu dynamicznych zmian i wspólnie budować silniejszy ekosystem innowacji.

W spotkaniu uczestniczyła dr Anna Komarnicka z Katedry Zarządzania Innowacjami Organizacyjnymi na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej.

Głównym celem wydarzenia była wymiana doświadczeń i dyskusja na temat wyzwań oraz możliwości, jakie region Małopolski oferuje startupom. Istotnym punktem była burza mózgów, podczas której poszukiwano konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc w codziennych zmaganiach młodych firm. Cenne były głosy samych startupowców, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami, sukcesami, ale także trudnościami, z jakimi się spotykają. Duża część dyskusji dotyczyła procedur i regulacji, które stanowią przeszkodę w rozwoju startupów oraz wspieraniu całego ekosystemu.