Inżynieralia na Wydziale Zarządzania
23 października 2023

Po raz trzeci na Wydziale Zarządzania zagościły Inżynieralia, czyli impreza skierowana dla Maturzystów z naszego regiono (i nie tylko). Uczniowie wysłuchali fascynujących rozmów na temat naszych czterech kierunków studiów:

🟣 FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ

🟣 ZARZĄDZANIE

🟣 ZARZĄDZANIE w SPORCIE

🟣 ZARZĄDZANIE i INŻYNIERIA PRODUKCJI

W tym roku impreza odbyła się 20.10.2023 (piątek). Oficjalnie Uczniów przywitała Pani dr Urszula Słupska - Przedownicząca Rady Dyscypliny WZ. Następnie odbył się fantastyczny pokaz kalisteniki w wykonaniu grupy Only Workout, do którego należy student 2 roku ZA - Damian Gruszczyński.

Podczas części talk-show zadano mnóstwo pytań gościom, takim jak obecni studenci (Pani Klaudia Dzięciołowska - ZA, Pan Damian Gruszczyński - ZA), absolwenci (mgr Wiktoria Lorbiecka - FiR, mgr inż. Bartosz Lis - ZIP, mgr inż. Łukasz Chrzanowski - ZIP - firma Bohamet, przedstawiciele firm współpracujących z Wydziałem (Pani Monika Bylicka - Prezes Zarządu Concepcion  Rozwiązania dla biznesu, Dyrektor Mirosław Chojecki -  Dyrektor XI Liceum Ogólnokształcącego im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy) oraz wykładowcom, którzy prowadzili panele. Dr hab. Marcin Skinder, Prof. PBŚ i dr inż. Katarzyna Radecka, czyli duet nr 1, bardzo przypadł do gustu nie tylko naszym gościom, ale i studentom, którzy z zapartym tchem obserwowali Pana Profesora i Panią doktor inżynier w akcji!  Duet nr 2- Panie: dr Małgorzata Madrak-Grochowska i dr Aleksandra Kolemba, przekazały nie tylko praktyczną wiedzę na temat naszych kierunków, ale i wprowadziły elementy motoryczne do swojego panelu, co zaowocowało zainteresowaniem maturzystów.

Maturzyści wzięli również udział w wielu warsztatach, które tematycznie związane były z kierunkami studiów i które pokazywały uczniom, jak wyglądają zajęcia na studiach oraz czego można nauczyć się na WZ. Warsztaty prowadzili wykładowcy WZ oraz jeden z Absolwentów: dr Urszula Słupska, dr Anna Jakubczak, mgr Marek Jóźwiak, dr Hanna Waligórska, mgr Patryk Piłat, mgr Patryk Pytel, dr Izabela Chudzyńska, dr Dariusz Żółtowski, dr Wojciech Żarski, mgr inż. Justyna Śpiewak, mgr Natalia Buchalska – Sugajska, dr Zbigniew Drewniak, dr Grażyna Owczarczyk-Szpakowska, dr Jarosław Wedler, dr Krzysztof Grochowski, mgr Daniel Zwierzchowski oraz dr Małgorzata Grzeszczak.

Dzięki przygotowanej przez Samorząd Studentów WZ grze terenowo-sportowej nasi goście mieli możliwość poznać cały Kampus PBŚ i przy tym dobrze się bawić.

Przygotowano również Strefę Przemysłu, gdzie czekały na nich nasze niezawodne firmy:

• PESA Bydgoszcz SA
  • Belma Accessories Systems
  • Bohamet S.A.
  • Główny Urząd Statystyczny
  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • POLKOS Plotery
  • Biuro.WIGO
  • ZUS Bydgoszcz
  • ConceptionBiuroPodatkowe
  • Studenckie Koło Naukowe Kreowania Rozwoju
  • Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji
  • Shapers Polska . Bydgoszcz
  • Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy
  • Versor Engineering

Cały pobyt osładzał bufet, gdzie każdy mógł posilić się pączkiem (ufundowanym przez Panią Dziekan dr hab. Iwonę Posiadzińską, Prof. PBŚ), pysznym gniazdkiem, wypić kawę lub herbatę, a skrzydeł dodawał im Red Bull Team.

Całość wydarzenia zorganizowała dr Kinga Krupcała, dr Agnieszka Goździewska-Nowicka i dr Anna Michałek.

W Inżynieralia zaangażowali się rówież nasi studenci - 3 rok ZIP oraz 3 rok ZA, którzy pomagali uczniom i wystawcom, wskazywali drogę, robili zdjęcia, rozdawali ulotki, biegali z mirofonem, służyli radą i dobrym słowem.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!