Drużyny z WZ w finale GMC!
23 lutego 2022

Po podsumowaniu V cyklu decyzyjnego w II etapie rywalizacji Global Management Challenge trzy drużyny z Wydziału Zarządzania Politechniki Bydgoskiej awansowały do finału krajowego!

• AMIS Girls: Sylwia Bielska, Izabela Pliszka, Michalina Szatlach, Aneta Szweda (Finanse i Rachunkowość, II stopień, I rok)
  • Black Diamonds: Iwona Kobusińska, Nicole Kraska, Elżbieta Pierzgalska, Cyprian Świętek, Martyna Witt (Finanse i Rachunkowość,  I stopień, III rok),
  • Mistrzynie Strategii: Marta Czeleń, Sara Kohlmeyer, Martyna Silwanowicz, Marcelina Szulc (Finanse i Rachunkowość,  I stopień, III rok)

Global Management Challenge to rozbudowana symulacja biznesowa, międzynarodowy konkurs wykorzystujący grywalizację w zaawansowanym programie szkoleniowym. 3-5 osobowe zespoły firmowe i studenckie zarządzają wirtualnymi firmami na symulowanych rynkach. Zespoły konkurują ze sobą w grupach, a decyzje jednego zespołu mają wpływ na rezultaty konkurentów w danej grupie.

Konkurs składa się z 2 etapów (każdy etap składa się z 5 cykli edycyjnych). W pierwszym etapie konkursu awans uzyskują po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. W drugim etapie do finału dostają się tylko zwycięscy poszczególnych grup. Zespoły zaczynają każdy etap od przeanalizowania historii firmy oraz sytuacji rynkowej. W każdym etapie zespoły otrzymują inny scenariusz, w którym obecnie znajduje się ich firma. W każdym cyklu decyzyjnym zespoły muszą podjąć ponad 70 decyzji związanych takimi obszarami jak: marketing, produkcja, sprzedaż, personel, inwestycje, finanse. Po każdym cyklu decyzyjnym zespoły otrzymują raport o wynikach swoich działań, reakcji konsumentów i inwestorów na prowadzoną politykę. Na podstawie raportu i obserwacji przygotowują kolejny zestaw decyzji operacyjnych dla swojego przedsiębiorstwa. Celem do którego dążą wszystkie drużyny jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego swojej firmy. Zwycięzca finału krajowego reprezentuje Polskę na finale światowym.

Ambasadorem konkursu na Wydziale Zarządzania jest dr Zbigniew Drewniak.

Trzymamy kciuki!

Więcej o GMC