Akademia Młodego Innowatora - zaproszenie dla studentów
14 października 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w Akademii Młodego Innowatora, kolejnego projektu Fundacji Innovations Hub. Naszym głównym celem jest poszerzenie wiedzy licealistów i studentów w zakresie edukacji finansowej oraz transferu technologii i innowacyjności, poprzez poruszenie tematyki niezbędnej przy wkraczaniu w dorosłe życie.

W tym celu opracowaliśmy autorski program warsztatów, podczas których zostaną przekazane najważniejsze informacje "w pigułce". Akademia rozpocznie się 31 października i będzie kontynuowana co tydzień w poniedziałki od godziny 18:00. Planujemy, aby każde spotkanie trwało 45 minut a zaraz po nim odbywała się krótka sesja Q&A od uczestników.

Co mogą zyskać uczestnicy?

7 tygodni, 7 warsztatów

Projekt ma na celu dostarczenie wiedzy istotnej z punktu widzenia młodzieży wchodzącej w dorosłe życie. Specjalnie dobrana agenda oraz stosunkowo krótki czas trwania warsztatów (45 minut przez 7 tygodni) są gwarantem przekazania najbardziej istotnych informacji w dogodnym dla słuchaczy czasie.

Tematyka warsztatów: tworzenie innowacji, zakładanie firmy, ochrona własności intelektualnej, sztuka negocjacji, podatki, giełda, metaverse

Certyfikat ukończenia

Po zakończeniu warsztatu, każdy z uczestników otrzyma do uzupełnienia test składający się z 6 pytań, na którego uzupełnienie będzie miał 24 godziny. Certyfikat uzyskają osoby, które z pozytywnym wynikiem rozwiążą 5/7 testów, które dla nich przygotujemy.

Gala finałowa

Uczestników, którzy otrzymają certyfikat chcemy zaprosić na dedykowane dla nich spotkanie, które odbędzie się stacjonarnie w Warszawie w dniu 17.12.2022 r., na którym będą mieli okazję do poznania się, wymiany wiedzy i nawiązania kontaktów, zarówno prywatnych jak i biznesowych. W trakcie gali planujemy przeprowadzić panel dyskusyjny, który będzie swego rodzaju podsumowaniem i zwieńczeniem całej serii.

Poniżej zamieszczamy również harmonogram warsztatów.

·  31.10.2022 - Tworzenie Innowacji - warsztat poprowadzi Kacper Raciborski, prezes Fundacji Innovations Hub

·  07.11.2022 - Ochrona pomysłów

·  14.11.2022 - Sztuka negocjacji

·  21.11.2022 - Praktyczne aspekty zakładania swojej firmy

·  28.11.2022 - O co chodzi z tą giełdą?

·  05.12.2022 - Podatki krok po kroku

·  12.12.2022 - Metaverse

Link do rejestracji znajduje się tutaj. Udział w programie jest bezpłatny.

Film promocyjny: https://youtu.be/lFVspmqbPys